KARIN GERME AMELİYATI (ABDOMİNOPLASTi)

KARIN GERME AMELİYATI (ABDOMİNOPLASTi)

Karın germe ameliyatı, orta ve alt karın bölgesinde bulunan sarkmış deri, deri altı ve yağ fazlalığının çıkarıldığı ve karın kas ve zarlarının gerilerek sağlamlaştırıldığı bir cerrahi işlemdir. Karın germe ameliyatı bir şişmanlık tedavisi değildir. Şişman kişiler bu cerrahi girişimden önce verebilecekleri miktarda kilo vermelidirler. Karın germe ameliyatı için plastik cerrahlar tarafından kullanılan pek çok teknik vardır. Karın germe işleminde göbek deliği yeni yerinde tekrardan oluşturulur. Bu işleme liposuction eklenebilir.

Ameliyattan önce hasta yapabiliyorsa ideal kilosuna gelmeli, sigara içimi en az üç hafta önce bırakılmalı ve yara iyileşme süreci tamamlanıncaya kadar içmemelidir. Kullandığı kan sulandırıcı ilaç ve yiyecekler kesilmelidir. Karın korsesini en az üç hafta önceden kullanmaya başlanmalıdır. Hastalık durumu varsa ameliyat tam sağlıklı duruma gelinceye kadar ertelenmelidir.

Ameliyat sonrasında karın bikini bölgesinde ve yeni göbek deliğinde pansuman ve iki adet dren bulunur. Ameliyat izi bu bölgede teknikten  bağımsız kişinin yara iyileşme özelliğine göre oluşur. 2-3 haftalık pansuman süreci vardır. korse kullanımı 6 hafta kesintisiz sonrasında sosyal duruma uygun olarak devam edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir